Kiedy wybrać natryskiwanie betonu?

W wielu przypadkach planując naprawę danego budynku wykonanego na przykład z żelbetonu zachodzi potrzeba wybrania odpowiedniej metody nałożenia betonu, Nie jest to proste gdyż powinien on posiadać odpowiednio dopasowaną konsystencję oraz strukturę tak aby właściwie spełnił swoje zadanie dając pewność wysokiej wytrzymałości.

Odpowiedni natrysk – wybranie betonu

beton natryskowyPrzy wykonywaniu napraw istniejących budynków często zachodzi problem wystarczającej dostępności do miejsca w jakim a być naprawiane takie właśnie uszkodzenie. Dlatego też należy dokładnie zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego rodzaju betonu jaki dostatecznie zwiąże dane miejsce. W takich przypadkach często stosowanym rozwiązaniem jest wysokiej jakości beton natryskowy. Jego nakładanie polega na tłoczeniu specjalną pompą mieszanki cementu i żwiru, która dzięki wykorzystaniu specjalnej dyszy jest wtryskiwana w dane miejsce. Taką mieszankę nazywa się betonem suchym lub mokrym. Dzięki temu możliwe staje się doprowadzenie betonu do danego miejsca. W celu zastosowania takiej metody niezbędne są odpowiednie pompy jakie pozwalają na uzyskanie odpowiedniego ciśnienia pod jakim dostarczony będzie w dane miejsce beton. Wszystko to dzięki odpowiedniemu dopasowaniu z pewnością sprawi, że uda nam się dostatecznie naprawić dane miejsce w murze. Dzięki temu bez problemu dotrzemy w każde miejsce i wypełnimy je betonem co na pewno znacząco wzmocni daną konstrukcję.

Wykorzystanie tej właśnie techniki pozwala na dotarcie z betonem nawet w bardzo trudno dostępne fragmenty muru i jego odpowiednie wypełnienie. Dzięki temu taka konstrukcja zyska większą wytrzymałość, a my będziemy mogli cieszyć się z odpowiednio wykonanej pracy jaka na pewno spełni wszystkie nasze oczekiwania wzmacniając dany budynek.