Jakie pasze dla koni powinno się wybierać?

Jestem wielką miłośniczką zwierząt. Od zawsze zajmowałam się zwierzętami, więc już jako nastolatka wiedziałam, że kiedy dorosnę mój dom będzie pełen zwierząt. Nie myliłam się, bo rzeczywiście w domu mam trzy koty i dwa psy, ale oprócz tego moją wielką pasją stały się konie. Przy domu mam małą stajnię, w której mieszkają dwa konie, które kocham nad życie.

Jakość paszy jest kluczowa dla zdrowia konia

naturalne pasze dla koniDo żywienia zwierząt powinno przykładać się tak samo dużo uwagi i czasu jak do swojego własnego. A właściwie to może nawet bardziej powinno zwracać się uwagę na to co je pupil niż my. W końcu to my jesteśmy ich opiekunami i naszym obowiązkiem jest dostarczać im zdrowego jedzenia. Słowem kluczowym jest właśnie „zdrowy”. Często produkty dla zwierząt, które można kupić w sklepach nie mają z tym słowem nic wspólnego. Szczególnie jeżeli chodzi o karmy dla psów i kotów w supermarketach. Ale również wśród pasz dla koni zdarzają się takie niezbyt dobre dla tych zwierząt. Dlatego też ja zawsze wybieram naturalne pasze dla koni o bardzo dobrym składzie. Bardzo dbam o to żeby to co podaje moim dwóm koniom dawało im wszystkich potrzebnych składników odżywczych by miały one dużo energii i po prostu dobrze się czuły. Dieta koni powinna być bogata w dobrze przyswajalne składniki odżywcze i takich właśnie pasz szukam, dzięki czemu ich dieta jest bardzo urozmaicona.

Każdy właściciel zwierzęcia powinien dbać o swojego podopiecznego. W przypadku koni warto sprawdzać dokładnie skład każdej rzeczy, którą dla niego kupujemy, ponieważ są to delikatne zwierzęta. Trzeba dbać o to by niczego im nie brakowało, ponieważ uzupełnianie niedoborów minerałów i witamin nie jest łatwym zadaniem. Dobre jakościowo pasze nie zawsze są drogie, choć oczywiście jeżeli coś jest przesadnie tanie można podejrzewać, że jakość nie jest najwyższa.