Jak dopasować kolce?

 

Na dużych osiedlach częstym problemem stają się odchody jakie pozostawiają po sobie ptaki zazwyczaj są to gołębie jakie siadają na dachach czy też parapetach. Powodują one, że z biegiem czasu takie mury tracą swoją estetykę. Dlatego gdy jesteśmy osobą odpowiedzialną za porządek w takich przestrzeniach to warto pomyśleć o zastosowaniu rozwiązania jakim są specjalne kolce.

Montaż kolców – ochrona przed ptakami

kolce na gołębieGdy już zdecydujemy się na zastosowanie takiego właśnie rozwiązania to warto dokładnie przemyśleć co okaże się dobrym pomysłem. W tym celu warto udać się do sklepu ogrodniczego gdzie doświadczony sprzedawca udzieli nam wsparcia w dokonaniu ostatecznego wyboru takiego elementu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są kolce na gołębie jakie są sprzedawane na specjalnych listwach. Są one wykonane zazwyczaj z plastiku lub drewna tak aby dotykający ptak się o nie nie zranił. Wszystko to dzięki odpowiedniemu dopasowaniu powoduje, że ptaki nie mogą siadać. Warto pomyśleć także o ich umieszczeniu na gzymsach czy też wypustach w murze tak aby nie przeniosły się one w inne miejsca. Dzięki temu z całą pewnością zadbamy o ogólną czystość i estetykę na całym osiedlu. Jeśli chodzi o długość to są one dostępne w różnych co pozwala na dopasowanie do konkretnego miejsca tak by wszystko spełniało nasze oczekiwania. Warto pamiętać aby kolce były solidnie zamocowane tak aby nie spadły z dachu podczas silnego wiatru gdyż mogłoby to stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców danego budynku.

Wybranie tego rozwiązania wymaga zwracania uwagi na wiele aspektów od jakich zależne będzie czy spełni ono swoje zadanie. Tak zabezpieczone budynki na pewno będą czyste i bardziej estetyczne co z pewnością znacznie zwiększy komfort mieszkających w nich ludzi.