Jak chronić drzewa przed ptakami?

Wielu właścicieli sadów owocowych zwłaszcza w okresie wiosennym kiedy pojawiają się pierwsze owoce skarży się na to, że nie może poradzić sobie z ptactwem jakie wyjada owoce z drzew. W takim wypadku należy dokładnie zastanowić się nad zakupem odpowiedniego systemu jaki będzie odstraszał ptaki co pozwoli, że uzyskamy bardzo wysokie zbiory danych owoców z naszych drzew.

Odstraszenie ptaków – wybranie odpowiedniego systemu

odstraszacz ptakówKiedy już zdecydujemy się na takie rozwiązanie to warto zadbać o to aby wybrany przez nas model systemu został odpowiednio dopasowany przede wszystkim do tego jakie ptaki najczęściej obsiadają nasze drzewa. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może okazać się wizyta w specjalistycznej hurtowni gdzie znajdziemy szeroki wybór takich właśnie elementów jakie pozwolą na dopasowanie go do wszystkich naszych potrzeb. Wybrany przez nas odstraszacz ptaków powinien przede wszystkim mieć odpowiednie zasilanie jakie pozwoli aby emitowane przez niego odgłosy miały odpowiednie natężenie oraz siłę dzięki czemu z całą pewnością spełnią swoje zadanie. Warto zapytać pracownika hurtowni o to gdzie powinien zostać on zamontowany tak aby mógł okazać się jak najbardziej skuteczny. Cena takiego systemu będzie zależna od tego na jakie ptaki jest on przeznaczony oraz jaki ma system zasilania. Wszystko to pozwoli pozbyć się problemu ptaków jakie wyjadają owoce z naszych drzew. Warto jednak pamiętać o tym aby na zimę demontować takie urządzenie aby nie uległo zniszczeniu.

Poradzenie sobie z takim problemem wymaga jak widać zastosowania odpowiednich rozwiązań jakie pomogą nam w skutecznej ochronie drzew owocowych. Wszystkie te elementy pozwolą nam cieszyć się dużymi zbiorami owoców jakie będą zdrowe i smaczne, a co najważniejsze gotowe do jedzenia.